ניווט באתר > מרכז קהילתי בית לברון > דף הבית > סינמה בלירה

קיצורי דרך בחברה העירונית

סינמה בלירה

מידע כללי

חיים דרעי, פרפורמר טבעי ומקסים המספר באהבה רבה על אביו, אוהב החיים זוכה באהבת הקהל.


יצירה מקורית מאת ובביצוע חיים דרעי - יוצר רב תחומי, ליצן, להטוטן ואמן רחוב. נולד וגדל ביפו, אליה הוא חוזר בהצגה "סינמה בלירה".

מסע תיאטרלי, קומי-דרמטי, אשר מפגיש בין חיים הילד, הבוגר ואביו שגידל אותו יחד עם מאמא סימי בסמטאות יפו. יצירה מקורית של יוצר רב תחומי, שהוא גם ליצן, להטוטן ואמן רחוב. חיים עורך אזכרה לאביו על גג ביתו ומזמין אליה משפחה וחברים כאשר דרך הדיאלוג עימם הוא נזכר בילדותו ביפו של שנות השישים והשבעים. תוך כדי אריזת ביתו של אביו נזכר חיים בסיפורים על יפו, הסיפור האישי של חיים, והדיאלוג שנרקם בינו לבין באי האזכרה לאביו שזורים זה בזה לאורך כל ההצגה ונרקמים יחד כפסיפס המתאר את נוף ילדותו.

ילדות אשר מגרש המשחקים שלה היו סמטאות שוק הפשפשים, יפו העתיקה, בתי הקולנוע נגה, צליל, אביב, אילת ועוד: "אבא שלמה היה אומר: כשמפסיקים לצחוק מתחילים לבכות."- הדמות המשמעותית ביותר היא האב. דון ג’ואן יפואי, גבר נאה ושרמנטי בעל חכמת חיים ייחודית שהחליט לחיות את הרגע ולמצות את הנאות החיים ללא סייג לאחר שאיבד את אהבת חייו, אימו של חיים. דמותו ומערכת היחסים המרתקת עם חיים – הן שמובילות את הסיפור ומפענחות את המסע הדרמתי והתיאטרלי. הבמה תכיל את כל הצבעוניות הזאת, את המוזיקה הצרפתית-ים תיכונית, את הטעמים של המטבח של מאמא סימי, ואת מכלול הקונצים והפטנטים וההומור שירש מאביו. חיים מעניק את אותה מתנה לקהל היוצא אתו למסע זה. באמצעות הסיפורים והווירטואוזיות של חיים כאמן במה, ליצן ולהטוטן, יחד עם המוזיקה, המון צבעים וטעמים, אנחנו נחשפים להווי של מהגרים יהודים מרוקאים שמצאו לעצמם בית ביפו. עיר שננטשה ברובה זמן קצר לפני בואם. יחד עם מהגרים יהודים אחרים ותושבים ערבים מקומיים, הצליחו אלה וגם אלה למזג בין תרבותם ותרבות המקום וליצור עולם ייחודי משלהם .

 

"סינמה בלירה"- יצירה מקורית מאת ובביצוע: חיים דרעי. בימוי: איילת כוכבי סמסליק ודנה קיילה,

יום ראשון,30.12.18 , בשעה 20:30, אגף תרבות, מרכז קהילתי 'בית לברון', נתן אלבז 19, אשדוד.

הכניסה חופשית

לפרטים: טלפון בית לברון 08-88555384

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
30/12/2018
כ"ב טבת התשע"ט
ראשון
20:30
מרכז קהילתי בית לברון ללא תשלום פרטים בטלפון -088555115