ניווט באתר > מרכז קהילתי בית לברון > דף הבית > 'ספוט לייט'-תיאטרון קהילתי

קיצורי דרך בחברה העירונית

'ספוט לייט'-תיאטרון קהילתי

מידע כללי

ספוט לייט- אירועי תיאטרון קהילתי, חברתי ויצירתי באשדוד.

יומיים של סדנאות, מופעים, הצגות ומפגשי אמן לכל המשפחה במרכז הקהילתי 'בית לברון' הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.


בימים ראשון ושני, 30-31 בדצמבר יתקיימו יומיים של תיאטרון קהילתי וחברתי עם מגוון סדנאות, הצגות ומפגשים מיוחדים לקהילה ללא תשלום. הפעילות הינה יוזמה של מרחב יצירה אשדוד בשיתוף מרכז קהילתי בית לברון.

הרעיון העומד מאחורי היוזמה הנתמכת על ידי המשרד פיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הוא לאפשר לקהילה המקומית להיחשף ולחוות את ההשפעה החיובית והכוח שיש לאמנות התיאטרון להטיב עם הפרט, החברה והקהילה.

במשך יומיים בית לברון יהפוך לסטודיו בו תיפגש הקהילה ותחווה מגוון סדנאות של תיאטרון השתתפותי, מופעי תיאטרון קהילה וחברה בליווי שיחות אמן. לדבריו של ג'רום ארוש, הרוח החיה של תאטרון הרחוב 'ברמוזה' הפועל בעיר והמנהל האמנותי של האירועים, " תיאטרון קהילתי, הוא תיאטרון שנוצר עם ובעבור הקהילה. בשונה מהתיאטרון הרפרטוארי אותו אנו נוהגים לצרוך בהיכלות התרבות, התיאטרון הקהילתי צומח מהשטח במטרה להטיב עם חיי הקהילה. הכותבים, השחקנים, המעצבים הם תושבים מוכשרים: נערים, ילדים, נשים וגברים. התיאטרון הופך לאמצעי לכינון של קהילת יוצרים שבכוחם להעצים את קהילתם וקהילות בכלל." לצד התיאטרון הקהילתי, 'ספוט לייט' מבקש למקם במרכז הבמה את התיאטרון החברתי, שמעלה נושאים חברתיים המשותפים לפרט ולחיים המשותפים שלנו ומעניק קולות למגוון האוכלוסיות והאנשים ולחברה בה אנו חיים כחברה רב תרבותית המכילה יופי וגוון רב לצד התמודדויות עם חוויות עליה, הגירה ומפגש בין תרבויות שונות.

 

 

אירועי 'ספוטלייט' יפתחו ביום ראשון 30.12

 

בין השעות 16:00- 22:00 : סדנאות יצירה, סדנת מופע "הפיקניק של פרלה", תומר אדלשטיין במופע תיאטרלי "השכונה" המכיל חומרים מהחיים ברובע ו' באשדוד, רינת גליקו עם מגוון דמויות תיאטרליות הומוריסטיות של טיפוסי אנשים שאנו מכירים מהשכונה שלנו, שלומי גולן הידוע כסיפולוקוס והיוצר מיצגים קטנים ומרגשים בשיתוף הקהילה.

ההצגה "סתם" (בשעה 16:30) -הצגה לילדים המעלה בצורה רגישה נושאים חברתיים, חברויות וחרם בין ילדים. לאחר ההצגה תתקיים שיחה בשיתוף הקהל.

"סינמה בלירה"(בשעה20:30) הצגה ושיחת אמן מאת היוצר חיים דרעי. יצירה מקורית של היוצר חיים דרעי, יוצר רב תחומי, הוא גם ליצן, להטוטן ואמן רחוב. נולד וגדל ביפו, אליה הוא חוזר במופע שהוא מסע תיאטרלי, קומי-דרמתי, המפגיש בין חיים הילד, הבוגר ואביו שגידל אותו יחד עם מאמא סימי בסמטאות יפו.

את אירועי 'ספוטלייט' יסיימו ביום שני, 31.12, בין השעות 16:00- 22:00

עם סדנאות יצירה, סדנת מופע "הפיקניק של פרלה", תומר אדלשטיין במופע תיאטרלי "השכונה" המכיל חומרים מהחיים ברובע ו' באשדוד, רינת גליקו עם מגוון דמויות תיאטרליות הומוריסטיות של טיפוסי אנשים שאנו מכירים מהשכונה שלנו, שלומי גולן הלא הוא סיפולוקס במיצגים מרגשים עם הקהילה.

סדנת תיאטרון קהילתי לנוער(בין השעות 16:00- 20:00 ) שיתוף פעולה בין תיאטרון ברמוזה, ו"סבטקסט"- תיאטרון נוער בת ים ונוער מרובע ו' ואשדוד. " מילים וגוף -מדברים קהילה"-מה הגוף אומר בלי מילים? איך המילים מעצימות את הגוף? מה השונה ומה דומה בין המשתתפים השונים בקבוצה? מה הם היו רוצים לומר החוצה לקהילה הרחבה? סדנת תיאטרון קהילתי, המשלב טקסט, תיאטרון תנועה, ועבודה במרחב. מנחות: קרן כהן ישראלי ולי נחת שלום.

מופע בשיתוף הקהל (בשעה 17:00) סדנת אימפרוביזציה מאת תומר בוצר ואנסמבל. "סבטלנה"(בשעה 20:30) המחזה והמופע האור קולי מבית היוצר של תיאטרון דימונה יתארח בבית לברון למופע ולשיחה עם האמנים היוצרים שיספרו על היצירה ועל הפעילות החברתית התיאטרלית בתיאטרון.

אירועי היום השני יכללו גם מחזה חדש מאת: אורי וידיסלבסקי ונצנת זננך מקונן העונה לשם "מופע אור קולי מתקדם " המתאר כתבת תרבות צעירה הפורסת את סיפורה האישי על רקע האירועים המכוננים בהיסטוריה של מדינת ישראל. בעוד היא שואפת בכל מאודה להשתייך לחברה הישראלית היא כובשת לה מקום כאשת תרבות מובילה בעיר הפרברית דימונה ומזמינה אליה את התושבים לערב תרבות יחיד מסוגו כזה שרק היא יכלה לחלום עליו, ומכאן הכול מתחיל להסתבך.

 

ספוט לייט- תיאטרון קהילתי, חברתי ויצירתי : סדנאות, מופעים, הצגות ומפגשי אמן לכל המשפחה .

ימים ראשון שני, 30-31 בדצמבר 16:00- 21:00 , אגף התרבות של המרכז הקהילתי 'בית לברון'

הכניסה חופשית

לפרטים: טלפון בית לברון 08-88555384

טלפון מרחב יצירה 08-9173848 

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
31/12/2018
כ"ג טבת התשע"ט
שני
16:00
מרכז קהילתי בית לברון ללא תשלום פרטים בטלפון -088555115